مِه – بخار اختصاصی داخلی برنامه نود barname navad

مِه – بخار: اختصاصی داخلی برنامه نود barname navad ekhtesasi dakheli

گت بلاگز اخبار اجتماعی تلگرام با چه شرطی برطرف فیلتر می‌شود؟

برخی بر این عقیده‌اند که خبر رسان تلگرام اکنون در حالتی از بیم و امید فیلتر و برطرف فیلتر قرار گرفته و در آخرین اظهارنظرها، اعلام شده است اگر خدمات پایدار داخلی

تلگرام با چه شرطی برطرف فیلتر می‌شود؟

تلگرام با چه شرطی برطرف فیلتر می شود؟

عبارات مهم : تلگرام

برخی بر این عقیده اند که خبر رسان تلگرام اکنون در حالتی از بیم و امید فیلتر و برطرف فیلتر قرار گرفته و در آخرین اظهارنظرها، اعلام شده است اگر خدمات پایدار داخلی در حوزه خبر رسان ها ایجاد شود، احتمال برطرف فیلتر خبر رسان تلگرام در آینده وجود دارد.

به گزارش ایسنا، هر یک از شبکه ها و خبر رسان های اجتماعی خارجی در برهه ای از وقت گرفتار ولی و اگرهای جهت ادامه فعالیت بودند؛ بعضی از این دوره های فیلترینگ، در مقطعی از وقت وجود داشت و بعد برطرف شد، مانند اینستاگرام که در دی ماه سال گذشته جهت مدتی مسدود شده است بود ولی با گذشت مدتی برطرف فیلتر شد؛ بعضی دیگر هم گرفتار فیلترینگ دائمی شدند و از وقت مسدود شدن اولیه تا امروز همچنان فیلترند؛ مانند اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … از جمله شبکۀ اجتماعی فیس بوک و توییتر.

تلگرام از همان زمانی که به جمع خبر رسان های موجود از جمله وایبر و واتس اپ وارد شد، زمزمه های فیلترینگش را هم با خود آورد؛ هرچند این شبکه اجتماعی با سرعت زیاد نسبت به وایبر و توانایی های متنوع تر نسبت به واتس اپ، توانست گوی مسابقه را از رقبایش برباید و به ابزاری تبدیل شود که نه تنها وظیفه ی خبر رسانی را انجام می داد، بلکه با ایجاد کانال های خبری حتی به حوزه ی خبررسانی هم وارد شد که البته این عنوان به اعتقاد بعضی کارشناسان موجبات سطحی شدن افراد و حتی پراکندن شایعات را فراهم کرد.

تلگرام با چه شرطی برطرف فیلتر می‌شود؟

با وجود این، خبر رسان تلگرام هم بنا بر تصمیم مسوولان ذی ربط دی ماه سال 1397 به دلایلی که اعلام شد، تن به آینده اکثریت اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … و خبر رسان های مشابه خود داد و این عنوان فرصتی به خبر رسان های داخلی داد که بیش از پیش وارد عرصه شوند. اگرچه این عنوان مدت زیادی به طول نینجامید و خبر رسان تلگرام توانست بار اول با قید شرط، از فیلترینگ رهایی یابد، ولی اردیبهشت ماه امسال بار دیگر فیلتر شد، این بار با توجیه حمایت از خبر رسان های داخلی.

هرچند بعضی کارشناسان و تحلیلگران همان وقت هم اعتقاد بودند فیلترینگ خبر رسان تلگرام تنها راه مناسب جهت حمایت از خبر رسان های داخلی نیست، این روند تا امروز ادامه دار شده است است و البته از طرف مسوولان قضایی همواره به رشد خبر رسان های داخلی بعد از اعمال فیلترینگ برروی خبر رسان تلگرام و خروج اکثر بازدیدکنندگان از آن و کوچ به شبکه های داخلی اشاره شده است هست، هرچند این انتقاد هم وجود داشت که بخشی از بازدیدکنندگان ایرانی با استفاده از فیلترشکن از همچنان از خبر رسان تلگرام جهت خبر رسانی استفاده می کنند.

برخی بر این عقیده‌اند که خبر رسان تلگرام اکنون در حالتی از بیم و امید فیلتر و برطرف فیلتر قرار گرفته و در آخرین اظهارنظرها، اعلام شده است اگر خدمات پایدار داخلی

داستان فیلتر و برطرف فیلتر در حوزه اخبار ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، همواره وجود داشته هست؛ چندی پیش هم مباحثی راجع به مسدود شدن دوباره اینستاگرام مبنی بر پیگیری جهت فیلتر اینستاگرام به علت سوءاستفاده بعضی از بازدیدکنندگان این شبکه و جمع آوری پول از دیگر بازدیدکنندگان در رسانه ها منتشر شد ولی وزیر ارتباطات در تصویر العمل به این عنوان اظهار کرد: پیگیری بعضی جهت فیلتر سرویس های متفاوت اینترنتی تازگی ندارد. برطرف فیلتر توئیتر در صف انتظار جلسه کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ قرار دارد. آنچه تازگی دارد، طرح یک عنوان قدیمی به وسیله بعضی رسانه ها جهت انحراف افکار عمومی از مطالبه گری براق سازی سوءاستفاده کنندگان ارزی اخیر است.

اما در آخرین اظهارنظرها، ابوالحسن فیروزآبادی – دبیر شورای عالی اینترنت – با اشاره به کارها شورای عالی اینترنت راجع به خبر رسان ها گفته است: در شورای عالی اینترنت جهت خبر رسان ها مصوبه تصویب شده است وجود دارد و در حال حاضر این مصوبه در حال اجراست. در خصوص اینستاگرام فعلا هیچ بحث خاصی نشده هست. البته در سال های اخیر مردم و نخبگان راجع به باز شدن یا بسته شدن بعضی از خبر رسان ها صحبت هایی را مطرح می کنند ولی شورای عالی اینترنت راجع به باز شدن توییتر یا فیلتر شدن اینستاگرام هیچ بحث و بررسی تا به امروز نداشته است.

وی با اشاره به تصمیمات در نظر گرفته شده است جهت خبر رسان خبر رسان تلگرام گفت: تصمیم راجع به فیلترینگ تلگرام، یک تصمیم قضایی است و رویکرد شورای عالی اینترنت خروج از انحصار خبر رسان تلگرام بوده که با فیلترینگ بخشی از آن محقق شده است هست. ولی در صورتی که خدمات پایدار داخلی در حوزه خبر رسان ها ایجاد شود، این احتمال وجود دارد که خبر رسان تلگرام برطرف فیلتر شود که البته این تصمیم راجع به این عنوان به عهده قوه قضاییه است.

تلگرام با چه شرطی برطرف فیلتر می‌شود؟

واژه های کلیدی: تلگرام | اینترنت | اینترنتی | فیلترینگ | فیلتر شدن | اینستاگرام | شبکه اجتماعی | فیلترینگ تلگرام

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz